Pohodička v obchodním centru

25. ledna 2011 v 10:27 | Janinka |  O mně a mých přátelích
V pondělí odpoledne jsem si udělala malý výlet na Smíchov. No samozřejmě, že ne že bych chodila po ulicích a kochala se městským nepořádkem, libovala si v překonávání kluzkých chodníků a mokrých botách. Potřebovala jsem pro své odpolední pobývání lidskou smečku. No a kde nejlépe najdete spoustu lidí a přitom s nimi nemusíte sedět u jednoho stolu? Ano, zcela správně: Obchodní centra. Mé nejoblíbenější je OC Nový Smíchov. Jeho architektonické uspořádání je pro mou osobu nejpříjemnější ze všech těchto zařízení v Praze.
No ale o architektuře jsem psát nechtěla, to třeba zase někdy jindy. Vešla jsem do OC, rozepnulala si kabát (uvítala bych šatnu v těchto zařízeních) a jala se užívat si davů a možná i nějakého nákupu příjemných nezbytností. Bylo zde poklidno - ony lidičky jsou na tom asi stejně jako já - po vánocích bez peněz . Ale přece jen ne všichni. Zastavila jsem se v prodejně s čaji a koupila si Malého Budhu, prohlédla si kabelky, zastavila jsem se v MaS a vyzkoušela celkem pěknou halenku do práce - něco mi v ní však chybělo, zašla se podívat na fény na vlasy, protože ten můj pomalu ale jistě dosluhuje, Baťa není taky špatná zastávka - už mají jarní kolekci… a vyjela po jezdících schodech do prvního patra. V tom mi zvoní telefon a ona kámoška. Tak si s ní povídám a začnu se rozhlížet, kam si na chvíli sednu. Na Novém Smíchově mají totiž na chodbách příjemná barevná křesílka, přesně tak na to když potřebujete vyřídit telefonát, když na Vás partner čeká před obchůdkem s dámským prádlem anebo když si prostě potřebujete srovnat věci v kabelce a myšlenky v hlavě. No ale můj první povrchní pohled mi říká, že tady na tom místě před Gaborem jsou křesílka obsazena a tak jdu pomalu chodbou a povídám si s kámoškou, ale ani dál žádné volné křeslo. Až teď začnu pozorovat lidi v nich sedící. A začnu vnitřně pěnit!!!
Ano venku je přece zima! Chumelí a je tam mokro! Kde jinde by taky mohli trávit svůj nekonečně dlouhý volný čas!? A tady mají pohodlíčko, teplíčko a mají o zábavu postaráno. V měkkém křesle se dá i pěkně spát. Proč ne? Nikdo je odtud nevyžene! Bezdomovců jak nastláno. No a taky pár nepřizpůsobivých občanů. Prošla jsem se zastávečkami v různých obchůdcích celé OC. A křesla byla všude obsazena tímto obecenstvem na dálku páchnoucím i se svým domovem v potrhaných igelitkách. Jestlipak si toho už provozovatelé všimli také? Bude se s tím něco dělat? Nebo zůstaneme u úvahy, že oni taky potřebují lidskou smečku?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 myjsme-holky myjsme-holky | E-mail | Web | 29. ledna 2011 v 9:51 | Reagovat

Hezkej blogís :-)

2 Janinka Janinka | Web | 29. ledna 2011 v 10:45 | Reagovat

[1]: Děkuji.I Váš blogísek stojí za shlédnutí. :-)

3 š š | Web | 2. února 2011 v 16:34 | Reagovat

Tak to jsi první člověk, kterému nevadí lidi v centrech, ba naopak jde za nimi! Já tam ty lidi naopak nemusím a mám ráda prázdné obchoďáky (takový nesplněný sen) :)
a Smíchovské centrum nemám ráda právě i z důvodu onoho osazenstava tam usazeného... Nejvíc mi asi sedí Chodov.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama