Důkaz o neděli

24. listopadu 2009 v 21:45 | Janinka |  O mně a mých přátelích
Tak pro všechny ty nevěřící Tomáše jsem našla přece jen důkaz pro mé tvrzení o neděli. V pondělí jsem s několika lidmi na různých místech rozmlouvala o podobě víkendu. Co jsme dělali, jaké bylo počasí. Většinu víkendů trávíme s mým drahým na naší chaloupce v Orlických a jen velice málo v Praze. Protože však minulých několik víkendů bylo právě těmi chalupářským a vinařskými, rozhodli jsme se tentokrát pro pražský víkend. Údržba našeho bytového fondu a likvidace pracovních restů byly zapotřebí. Ale o podobě našich víkendů se teď zmiňovat nechci. To si koneckonců po dvacetiletém manželství umí každý představit: dobré jídlo, vínko a kostkované bačkory u hořícího krbu . Vysvětlit chci teď ty nevěřící Tomáše: Po víkendu je vděčným tématem pro rozhovory se známými i cizími lidmi právě víkendové zápolení. Jak kdo bojoval na zahradě s přírodou, kde byl na návštěvách, jestli ho nezlobí tchýně a hlavně téma Angličanů: POČASÍ.
Lidičky, kteří se mnou v pondělí o podobě víkendu povídali, mluvili hlavně o nádherném počasíčku. Byli všichni mimo Prahu. No to mě podrž! V Praze tedy zrovna nádherné počasí nebylo. V sobotu ráno vylezu z postýlky a za okny mlha. Z mého Barrandovského okna byly vidět jen vrcholky mrakodrapů na Pankráci. Jižní spojku nebylo vidět ani slyšet.
Mlha se rozpustila před polednem a vylezlo přes ni sluníčko. Lákalo k romantické procházce podzimními barvami třeba na Petřín s někým blízkým, šustivým listím se svařeným vínem a třeba i pečenými kaštany. Byla by to romantika. Ale odpoledne se zase mlha vrátila a světe div se i tma zahalila Prahu.
A neděle, ta byla opravdu překvapující od samého rána. Mlha jako mlíko celý den. Ani sluníčko, které jsme jen tušili tam někde nahoře, se jí neprodralo. No a odpolko začalo ještě pršet. Když jsem tohle vyprávěla svým diskutérům, nevěřili. Vždyť mimo Prahu bylo tak slunečno. No tak
teď tedy ten důkaz:
neděle 22.11.2009 11:42

pro srovnání

pondělí 23.11.2009 16:18
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 žádnou nemám :D žádnou nemám :D | Web | 11. prosince 2009 v 18:03 | Reagovat

Výhled máš moc hezkej, jo a pečený kaštany sem něměla snad 30 let.  :-P

2 Janinka Janinka | E-mail | Web | 13. prosince 2009 v 19:52 | Reagovat

[1]: Na Staromáku a po Praze vůbec jsou teď asi na sto místech. A mají tam i pražené mandle. ty jsou i lepší. Ale vzpomínky jsou vzpomínky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama